Slovenský lekár sa zaradil medzi absolútnu svetovú špičku v taekwon-do: získal VIII. Dan.

Tréner a lekár v jednej osobe opäť prepisuje históriu taekwon-do. 42 ročný urológ, ktorý je zakladateľom taekwon-do na Slovensku, počas víkendu dosiahol životný úspech.

Grandmaster Trevor Nicholls IX.Dan (naľavo) a Senior Master Matiullah Karwandgar  VIII. Dan (napravo)

Ako prvý Slovák získal VIII. Dan a stal sa senior majstrom. Udelil mu ho osobne generálny sekretár celosvetovej Taekwon-do ITF federácie Grandmaster Trevor Nicholls – IX. DAN. Ten prišiel na Slovenko druhýkrát pri príležitosti technického seminára, ktorý sa konal 18.3.2017 v Dunajskej Lužnej pod záštitou najúspešnejšej organizácie taekwon-do, ITF TAEKWON-DO SLOVAKIA. Na seminári sa zúčastnilo zoskupenie predovšetkým čiernych pásov, ale nechýbali ani tie farebné.

Štyridsať ľudí sa po 5 hodinách tréningu, ktorý bol zameraný na zdokonaľovanie technických zručností, stalo svedkom ako sa niekoľkonásobný majster sveta, Európy a Slovenska zaradil medzi elitnú špičku a uznávaných Majstrov v taekwon-do. Urológ, ktorý v roku 1991 prišiel na Slovensko z Afganistanu a vychoval nespočetné množstvo bojovníkov, neskrýval dojatie. Tento úspech okomentoval slovami:  „Som veľmi hrdý, vážim si to a ďakujem. Ďakujem predovšetkým Vám, mojím cvičencom, lebo bez Vás by som to nikdy nedokázal. Tento úspech nie je len o mne, ale je o nás všetkých.“ Od absolútneho vrcholu, ktorý sa v tomto športe môže dosiahnuť, ho tak v súčasnosti delí už iba jeden technický stupeň.